Przewozisz odpady przez teren Holandii? Musisz zarejestrować się w nowym systemie

Pytanie: Pytanie: Jestem przewoźnikiem wykonującym przewozy odpadów na terenie Holandii (także tranzytem). Podobno ostatnio zmieniły się przepisy w tym zakresie obowiązujące na terenie tego kraju – czy to prawda?

Polskie ciepłownictwo a możliwości, jakie dają odpady

Kończą się prace nad „Strategią dla ciepłownictwa do 2030 r. z perspektywą do 2040 r.”, której celem jest wskazanie optymalnych kierunków realizacji postanowień dokumentów krajowych – Polityki energetycznej Polski do 2040 r. oraz Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021–2030. W związku z niezwykle trudnym okresem grzewczym kwestie energetyki są teraz szczególnie istotne, także w kontekście gospodarki odpadowej.

Decyzje obowiązkowe przy przeprowadzaniu rekultywacji terenu

Pytanie: Pytanie: Mamy decyzję starosty na rekultywację terenów niekorzystnie przekształconych, a dla terenu działki nie został uchwalony MPZP. Rekultywacja będzie prowadzona odpadami o kodach: 10 09 03, 10 09 08, 10 09 10 oraz 10 12 08. Podczas rekultywacji spełnione zostaną warunki podane w rozporządzeniu w sprawie odzysku odpadów poza instalacjami. Czy musimy mieć decyzję środowiskową (duś) na odzysk odpadów poza instalacjami? 

Co wynika z danych ze sprawozdania o odpadach komunalnych

Pytanie: Pytanie: Czy w sprawozdaniu firmy zbierającej odpady masy z działu IIIA powinny się równać masie odpadów w działu VA (masie odpadów przekazanych do ponownego użycia i recyklingu)? A jeśli ta masa jest wyższa w dziale VA, to co to oznacza?