Komu przekazać wyniki analiz ścieków

Jednym z problemów podmiotów korzystających z usług wodnych jest kwestia dalszego postępowania z wynikami analiz (np. ścieków czy pobieranych wód). Z poniższego artykułu dowiesz się, czy i komu należy przekazywać takie analizy.

Gminny zakład budżetowy a wpis do BDO

Pytanie: Czy gminny zakład budżetowy usuwający dzikie wysypiska na terenie macierzystej gminy i transportujący odpady do instalacji komunalnej (RIPOK) własnym transportem musi być wpisany do rejestru BDO?

Dokumenty potwierdzające przekazanie odpadów przez PSZOK

Pytanie: Jakie dokumenty, które potwierdzą odzysk lub recykling przekazanych odpadów z PSZOK-u, należy przedstawić gminie przy składaniu sprawozdania rocznego? Muszą to być dokumenty potwierdzające recykling (DPR) lub odzysk (DPO) czy wystarczy karta przekazania odpadu (KPO) i oświadczenie firmy, do której został przekazany odpad? Pytanie dotyczy nie tylko odpadów opakowaniowych takich jak 15 01 02 lub 15 01 01.

Decyzje środowiskowe a zbieranie odpadów – zmiany w przepisach

Pytanie: Czy w związku z wejściem w życie 11 października 2019 r. rozporządzenia w sprawie przedsięwzięć mogących oddziaływać na środowisko wymagane jest sporządzenie decyzji środowiskowej (duś) dla obowiązującego zezwolenia na zbieranie odpadów? Kto ma wydać duś, a kto zezwolenie – marszałek czy gmina? Czy zwiększenie ilości przyjmowanych przez instalację MBP bioodpadów wymaga uzyskania duś?

Czy PSZOK może przyjmować ZSEE od firm prywatnych

Pytanie: Czy do PSZOKU prowadzonego przez firmę prywatną (na podstawie umowy z gminą na odbiór odpadów od mieszkańców) mogą być przyjmowane odpady sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) od firm prywatnych? Jaki należy przyjąć wówczas kod odpadu przy wprowadzaniu ich do ewidencji – 16 02 14, 20 01 35* czy 20 01 36? W jaki sposób dokumentować odbiór takich odpadów od firm prywatnych?