Pozwolenie na budowę
Żeby wybudować instalację do przetwarzania odpadów, trzeba przejść przez cały proces budowlany (od projektowania do realizacji inwestycji). Najpierw potrzebne będzie pozwolenie na budowę i decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Kto jest uczestnikiem procesu budowlanego w inwestycjach związanych z przetwarzaniem odpadów
Zgodnie z Prawem budowlanym uczestnikami procesu budowlanego, w tym w zakresie inwestycji związanych z gospodarką odpadami, są: inwestor, projektant, kierownik budowy (kierownik robót) oraz inspektor nadzoru inwestorskiego. Jakie są role każdego z nich?
Kiedy do wniosku o wydanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów należy dołączyć decyzję środowiskową
Czasami do wniosku o wydanie zezwolenia na zbieranie i/lub przetwarzanie odpadów trzeba dołączyć też decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DUŚ). Kiedy będzie to konieczne?
Jak zostać recyklerem – formalności, proces inwestycyjny, wzory umów
Inwestycja w projekty związane z przetwarzaniem odpadów może być opłacalna. Żeby uruchomić taką działalność, trzeba jednak przejść przez męczący proces formalny. Żeby to ułatwić, w bieżącym wydaniu specjalnym omówimy wymogi dotyczące projektowania obiektów do przetwarzania odpadów, podpowiemy, jak powinien być zorganizowany proces budowlany (kto jest jego uczestnikiem itp.) oraz co zapisać w umowach zawieranych przy realizacji obiektów budowlanych na potrzeby gospodarki odpadami.
Co uwzględnić przy projektowaniu obiektów budowlanych przeznaczonych do przetwarzania odpadów
Przy projektowaniu obiektów służących do przetwarzania odpadów trzeba uwzględnić wszystkie wymogi podane w Prawie budowlanym (które dotyczą tego rodzaju obiektów). Na co zwrócić szczególną uwagę?