Wypowiedzenie umowy przez osobę trzecią
Czasami zdarza się, że osoba trzecia żąda, aby rozwiązać umowę z danym odbiorcą usług. Jakie to przypadki i czy jej żądania są zasadne?
W jakiej formie należy sporządzić umowę
W ustawie zaopatrzeniowej sprecyzowano, w jakiej formie powinny być zawierane umowy z przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
W jaki sposób następuje rozwiązanie umowy
Przedsiębiorstwo nie może wypowiedzieć umowy zaopatrzeniowej z dowolnego powodu. W jakich sytuacjach nie może nastąpić jej rozwiązanie?
Uzasadnione przyczyny wypowiedzenia umowy przez przedsiębiorstwo
Istnieją jednak sytuacje, w których przedsiębiorstwo ma prawo do rozwiązania umowy. Jakie to przypadki?
Treść umowy dotyczącej zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania ścieków
Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, tworząc umowę, powinno dołożyć starań, aby spełniała ona ustawowe wymogi. Taka umowa musi więc być kompletna, a jej treść zgodna z innymi przepisami prawa. Sprawdź, jakie elementy musi ona zawierać.
Te warunki zawierania umów musisz znać
Przedsiębiorstwo może stosować kompletny wzorzec umowny bądź ogólne warunki umów (o.w.u.) i umowę. O czym warto wiedzieć podczas sporządzania takich dokumentów i ich realizacji?
Kto odpowiada za zawieranie umowy dotyczącej zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania ścieków
W przypadku zawierania takich umów należy jasno sprecyzować, kim są strony podpisywanej umowy.
Konieczność zmiany umowy z odbiorcami
Istnieją przyczyny powodujące, że zmiana umowy jest konieczna, a niedopełnienie tego obowiązku, określonego często konkretnym terminem, stanowi naruszenie prawa bądź prawomocnego orzeczenia.