Jakie wyposażenie techniczne musisz zapewnić
Minimalne wymagania, jakie powinna spełniać stacja demontażu, określa rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 28 lipca 2005 r. w sprawie minimalnych wymagań dla stacji demontażu oraz sposobu demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
Jakie poziomy odzysku i recyklingu powinieneś osiągać
Przedsiębiorca prowadzący stację demontażu jest obowiązany osiągać poziom odzysku i recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w wysokości odpowiednio 95% i 85% masy pojazdów przyjętych rocznie do jego stacji (art. 28 ust. 1 URPWE).
Jak należy rozumieć stację demontażu pojazdów
Pojęcie stacji demontażu pojazdów jest dokładnie określone w przepisach. Jak więc należy ją rozumieć?
Garść wskazówek do rozpoczęcia działalności stacji demontażu
Prowadzący stację zostanie wpisany do rejestru BDO w związku z uzyskanymi pozwoleniami z zakresu gospodarki odpadami. Jeżeli natomiast dodatkowo będzie transportował odpady, to będzie musiał samodzielnie złożyć odpowiedni formularz aktualizacyjny w zakresie wpisu do BDO. Co jeszcze na początek warto wiedzieć?
Formalności, których musisz dopełnić w trakcie pracy stacji demontażu
Przyjmując pojazd wycofany z eksploatacji, przedsiębiorca prowadzący stację demontażu ma obowiązek unieważnienia dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych oraz wydania zaświadczenia o demontażu pojazdu.
Chcesz prowadzić demontaż pojazdów? To poradnik dla Ciebie
Podstawowym aktem prawnym regulującym postępowanie z pojazdami wycofanymi z eksploatacji w sposób zapewniający ochronę życia i zdrowia ludzi oraz stosownie do zasad ochrony środowiska jest ustawa z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (dalej: URPWE).