Przetwarzanie odpadów budowlanych – sprawdź, do jakiego procesu to zaliczyć
Pytanie: Pytanie: Do jakiego procesu w gospodarce odpadowej zalicza się kruszenie gruzu i jakie uprawnienia trzeba mieć, by prowadzić taką działalność?
Operat wodnoprawny – informacje dodatkowe
W poprzednim numerze omówiliśmy części wspólne operatu wodnoprawnego. W tym podpowiemy, co w nim zawrzeć dodatkowo w zależności od zamierzonego korzystania z wód.
Jakie korzyści płyną z przeprowadzenia procedury utraty statusu odpadów
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2008/98/WE daje możliwość przeprowadzenia procedury utraty statusu odpadów dla niektórych rodzajów złomu, złomu miedzi i stłuczki szklanej. Dowiedz się, dlatego w ogóle warto ją przeprowadzić.
Jak przygotować schemat magazynowania odpadów
Pytanie: Pytanie: Jak opisać zasady magazynowania odpadów w przypadku ubiegania się o zezwolenie na zbieranie odpadów? Czy można to zrobić w formie graficznej (schematu, mapy)?
Dwie sytuacje, z powodu których trzeba zamknąć składowisko odpadów
Składowisko odpadów nie jest inwestycję długowieczną. Z czasem nadchodzi ten moment, że trzeba je zamknąć. Dowiedz się, jakie są ku temu powody i jak przebiega procedura jego zamknięcia.
Chcesz zawiesić działalność? Sprawdź, czy stracisz przez to pozwolenie odpadowe
Pozwolenie na wytwarzanie odpadów jest wydawane na czas określony, ale nie dłuższy niż 10 lat. Co się jednak stanie, jeśli firma zawiesi działalność? Czy po wznowieniu będzie mogła nadal korzystać z tej samej decyzji przez czas, na który ta decyzja została wydana?
5 sposobów na wykorzystanie komunalnych osadów ściekowych
Osady ściekowe to pochodzący z oczyszczalni ścieków osad z komór fermentacyjnych oraz innych instalacji służących do oczyszczania ścieków komunalnych oraz innych ścieków o składzie zbliżonym do składu ścieków komunalnych. Jak można je zagospodarować?
Za składowanie odpadów komunalnych zapłacimy 2 razy więcej
Resort środowiska chce podwyższyć stawki opłat za składowanie odpadów. Według założeń stawka za składowanie odpadów komunalnych w ciągu trzech lat (a więc do 2020 roku) ma urosnąć ponaddwukrotnie. Skąd te zmiany?