Kara za błędne sprawozdanie o odpadach komunalnych może być wymierzana wielokrotnie

Jeżeli przedsiębiorca, który odbiera odpady komunalne na terenie gminy, złoży nierzetelne sprawozdanie w tym zakresie, dostanie karę, ale też szansę na naprawienie swojego błędu. Jeśli z niej nie skorzysta, kara może wzrosnąć aż do 50.000 zł.

Jaki dokument trzeba będzie dołączyć do przewożonych odpadów

Pytanie: Pytanie: Zgodnie z zapowiedziami od 1 stycznia mają wejść w życie nowe przepisy w sprawie transportu odpadów. Zgodnie z obecnym projektem rozporządzenia w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów, podczas transportu odpadów będzie trzeba mieć w pojeździe dokument potwierdzający rodzaj transportowanych odpadów, czyli jak mówią przepisy, np. KPO lub fakturę. Co zrobić w przypadku gdy KPO jest wystawiana raz na miesiąc lub kiedy faktura jest wystawiana raz na miesiąc, a transport odbywa się częściej? Jaki wtedy dokument dołączyć?

Jak legalnie przewozić odpady pomiędzy kilkoma oddziałami jednej firmy

Jeżeli firma przewozi pomiędzy swoimi oddziałami wytworzone przez siebie odpady – nie musi mieć zezwolenia na transport. Jeżeli jednak są to odpady odebrane od innych podmiotów – musi mieć zezwolenie lub wpis do rejestru.

Do uzyskania zezwolenia na przetwarzanie odpadów potrzebna będzie opinia WIOŚ

Od 1 stycznia 2016 r. zmienią się nieco zasady dotyczące wydawania zezwoleń na przetwarzanie odpadów lub pozwoleń na wytwarzanie odpadów uwzględniających przetwarzanie odpadów.

Cena nie może być jedynym wyznacznikiem w procedurze przetargowej

Kryterium ceny może być zastosowane jako jedyne kryterium oceny ofert przetargowych, ale tylko wtedy, gdy przedmiot zamówienia jest powszechnie dostępny oraz ma ustalone standardy jakościowe.