Jak poprawnie klasyfikować odpady

Pytanie: Do tej pory zajmowałem się klasyfikacją odpadów niebezpiecznych transportowanych na podstawie Umowy Europejskiej ADR. W jaki sposób i na bazie jakich przepisów należy klasyfikować odpady niebezpieczne w prowadzonej ewidencji odpadów?

Jak gminy mogą walczyć ze zjawiskiem niewłaściwego zagospodarowania ścieków

W dalszym ciągu, zwłaszcza na terenach słabiej zurbanizowanych i nieskanalizowanych, zdarzają się zjawiska opróżniania bezodpływowych zbiorników na ścieki (szamb) z prywatnych posesji wprost do przydrożnych rowów, lasów albo na pola. Jakimi narzędziami dysponują gminy w tym zakresie i jak wysokie kary za to grożą? O tym przeczytasz w artykule.

Fundusze możliwe do pozyskania dla branży recyklingowej

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach Programu Priorytetowego „Racjonalna Gospodarka Odpadami” udziela w trybie ciągłym dotacji na przedsięwzięcia związane z odzyskiem, w tym recyklingiem selektywnie zebranych odpadów komunalnych. Otrzymaną formą dofinansowania może być dotacja lub pożyczka.

Czy transportujący odpady może być ich przejmującym

Pytanie: Odbieramy odpady od firmy X, która chce wystawić kartę przekazania odpadu (KPO) dla kodu odpadów 15 01 07 i naszą firmę wskazać jako transportującego i przejmującego, którym jest tak naprawdę instalacja, do której my te odpady przekazujemy. Czy możemy być przejmującym na takiej karcie, jeżeli nie mamy tego kodu w decyzji na zbieranie, a jedynie w BDO dziale VII dotyczącym transportu? W praktyce odpady nie przyjechałyby do naszej firmy, tylko od razu byłyby oddane przejmującemu.

Co musisz zrobić, żeby prowadzić instalację komunalną

Pytanie: Jakie wytyczne muszę spełnić, by moja instalacja została instalacją komunalną? Jakie przyniesie mi to korzyści?