Uzyskaj zezwolenie krok po kroku. Jak wygląda wniosek?

Wniosek o wydanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów posiadacz odpadów powinien złożyć jako oryginał. W ust. 2 art. 42 ustawy o odpadach przedstawiono informacje, które taki wniosek powinien zawierać.

Tytuł numeru: Przygotuj bezbłędnie wniosek o zezwolenie na przetwarzanie odpadów

W zależności od rodzaju i zakresu prowadzonej działalności możesz być zobowiązany do posiadania odpowiedniej decyzji regulującej gospodarkę odpadami w przedsiębiorstwie. Do decyzji tych zaliczamy pozwolenie na wytwarzanie odpadów oraz zezwolenie na zbieranie lub przetwarzanie odpadów.

Pozostałe załączniki zależne od rodzaju przedsięwzięcia

Do wniosku o wydanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów zależnie od rodzaju i zakresu planowanego przedsięwzięcia konieczne jest dołączenie stosownych załączników. Więcej na ten temat w artykule.

Na jakie wydatki musisz być przygotowany i czy możesz się odwołać

Poza obowiązkiem ustanowienia zabezpieczenia roszczeń, które stanowi pewnego rodzaju „zamrożenie kapitału”, będziesz musiał ponieść również koszty administracyjne wydania zezwolenia. Jakie? O tym w artykule.

Jakie oświadczenia i zaświadczenia złożysz z wnioskiem

Do wniosku o wydanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów należy dołączyć stosowne oświadczenia i zaświadczenia. Jakie?

Ile będzie trwać cała procedura

Urząd sprawdzi, czy zostały dostarczone wszystkie dokumenty i podane niezbędne dane. Jeżeli wniosek zawiera braki formalne (np. nie wypełniono w sposób satysfakcjonujący wniosku albo nie złożono wszystkich wymaganych załączników), to urząd wezwie do poprawienia błędów. Ile potrwa i jak będzie przebiegać ta procedura?

Co z obowiązkiem ustanowienia zabezpieczenia roszczeń

Jeśli zakład jest posiadaczem odpadów i chce uzyskać zezwolenie na przetwarzanie odpadów, to istnieje obowiązek ustanowienia odpowiedniego zabezpieczenia roszczeń. O tym, jak je wyliczyć, przeczytasz poniżej.