Zbiorcze KPO - kiedy zostaną wycofane

Pytanie: W firmie transportowej A dochodzi do awarii w terenie. Ma ona podpisaną umowę z firmą B, która świadczy usługę serwisu mobilnego wraz z wymianą opon (zużyte opony zabierają do utylizacji). Jako odbiorca tych opon (firma C) podpisujemy dla nich KPO zbiorcze za cały miesiąc (w KPO widniejemy jako transportujący i przyjmujący odpady, natomiast przekazującym jest firma B). Czy firmie A wystarczy wydane przez nas oświadczenie? Kiedy mają zostać wycofane zbiorcze KPO? 

Zbierasz czy magazynujesz odpady? Sprawdź różnice

Zbieranie odpadów jest często utożsamiane z magazynowaniem. Rozróżnienie tych procesów jest istotne, ponieważ na zbieranie odpadów potrzebne jest zezwolenie, a na magazynowanie już nie.

Tytuł prawny do terenu składowiska odpadów

Pytanie: Czy zmiana przepisów nakłada obowiązek posiadania tytułu prawnego do składowiska odpadów? Czy firma może posiadać jedynie umowę na nieodpłatne użytkowanie?

Podrzucone odpady – jak z nimi postępować

Należy zawiadomić policję lub straż miejską oraz zgłosić sprawę do właściwego miejscowo organu ochrony środowiska, np. wójta. Co jeszcze musisz zrobić?

Odpowiadamy na pięć pytań dotyczących BDO

Pomimo, że termin na uzyskanie wpisu do BDO minął 24 lipca b.r., systematycznie spływają do nas wasze pytania i wątpliwości w zakresie funkcjonowania bazy. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze z nich.

Obowiązkowe zabezpieczenie roszczeń dla magazynujących odpady

Koszty ponoszone przez Skarb Państwa w związku z usuwaniem skutków złego gospodarowania odpadami są bardzo wysokie. Zgodnie z najnowszą nowelizacją ustawy o odpadach nakazane zostało ustanowienie tzw. zabezpieczenie roszczeń dla każdego przedsiębiorcy, który będzie ubiegać się o wydanie zezwolenia na zbieranie odpadów lub na przetwarzanie odpadów. Na czym ma to polegać?

Korekta deklaracji śmieciowej – czy gmina może żądać wyjaśnień?

W deklaracjach o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi powinny być zawarte tylko te dane, które są konieczne do prawidłowego obliczania tych należności. Czy rada gminy ma prawo do żądania dodatkowych informacji?

Kiedy możesz spotkać się z odrzuceniem wniosku o wydanie pozwolenia wodnoprawnego?

Istnieją sytuacje, w których Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie może odmówić udzielenia pozwolenia wodnoprawnego. O czym musisz pamiętać, żeby tego uniknąć?