Łączenie odpadów – jakie obowiązują zasady?

Pytanie: Nasza firma produkuje odpady: 1. Komunalne (a. zmieszane, b. butelki szklane, c. opakowania z tworzyw sztucznych i wielomateriałowe, d. papier, e. opakowania po chemii do utrzymania czystości w firmie). 2. Opakowaniowe (a. z paczek przychodzących - kartony, folia pęcherzykowa, strecz, b. opakowania po chemii - olejach silnikowych, klejach, smarach itp.). Czy możemy łączyć ww. odpady opakowaniowe z odpadami komunalnymi i czy musimy wszystkie opisane odpady (poza zmieszanymi) zdawać z KPO do profesjonalnego odbiorcy?

Zmiany w przepisach - prowadzący organizacje odzysku zużytego sprzętu EiE!

Działalność organizacji odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego regulowana jest przepisami ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEiE) oraz ustawą o odpadach. Jakie są obowiązki tych organizacji i co przyniosły zmiany w przepisach?

Sprawdź, co musisz zrobić, zanim oddasz komunalne osady ściekowe do rekultywacji

Ustabilizowane komunalne osady ściekowe (kod odpadów 19 08 05) są często wykorzystywane do rekultywacji biologicznej składowisk. Jakie wymagania muszą zostać wcześniej spełnione?

Odpad niebezpieczny w świetle nowych przepisów – co się zmieniło?

20 grudnia Prezydent podpisał Ustawę z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw. Zmiany, które zostały wprowadzane  dotyczą m.in. klasyfikowania odpadów jako odpady niebezpieczne i transportu lądowego odpadów. Jakie zmiany nas czekają?

Nowe zasady w zatwierdzaniu taryf opłat za wodę i ścieki!

Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo wodne zmienił się system nadzoru nad wysokością opłat za wodę i ścieki. Organy samorządowe będą zwolnione z obowiązku czuwania nad ich wysokością. Kto przejmie ich obowiązki?

Nowa ewidencja odpadów - kiedy i jaka czeka nas rewolucja?

Nowelizacja ustawy o odpadach wprowadziła również zmiany w ewidencji odpadów. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie to zmiany i od kiedy będą obowiązywać.

Dyrektywa ściekowa - do czego zobowiązuje prowadzącego oczyszczalnię ścieków?

Dyrektywa Rady 91/271/EWG z 21 maja 1991 r. dotycząca oczyszczania ścieków komunalnych (tzw. dyrektywa ściekowa) jest jednym z najważniejszych dokumentów w zakresie gospodarki wodnej w krajach UE. Jakie obowiązki nakłada ona na prowadzących oczyszczalnie ścieków?

Czy jakość śmieciarki może mieć wpływ na wynik przetargu?

Przestrzeganie wymogów związanych z ochroną środowiskaprzez pojazdy wykorzystywane do zbierania i przewozu odpadów raczej nie wpływa na jakość świadczonych usług w zakresie terminowości i prawidłowości realizacji zamówień. Czy w takim wypadku kryterium dotyczące emisji spalin może być wymogiem, z którym spotkają się firmy komunalne w ofertach przetargowych?