Zawieszenie postępowania o wydanie decyzji
Pytanie: Otrzymaliśmy oświadczenie, że złożono wniosek o dostosowanie decyzji na zbieranie i przetwarzanie odpadów w ustawowym terminie, a potem zawieszono postępowanie o wydanie decyzji. Czy możemy zbierać i przetwarzać odpady na podstawie starej decyzji, jeśli tak, jak długo? Ponadto jak wygląda wzór protokołu wystawianego w przypadku błędnie wystawionej KPO?
W jaki sposób udostępniać spółkom urządzenia kanalizacji deszczowej
Zadanie odprowadzania deszczówki gmina może realizować samodzielnie, ale ma również możliwość powierzenia tego obowiązku spółce komunalnej. W jaki sposób można udostępnić spółce urządzenia kanalizacji deszczowej, gdy ta nie posiada ich na własność, a są one niezbędne do wykonywania powierzonych zadań? Tego dowiesz się z lektury poniższego artykułu.
Sprawozdanie o odpadach za 2020 rok – co musisz wiedzieć
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami za rok 2019 było pierwszym sprawozdaniem o odpadach składanym według nowych zasad w systemie BDO. Sprawozdanie o odpadach za rok 2020 oraz lata kolejne również będzie składane elektronicznie przez BDO z uwagi na fakt, że nastąpiło przejście z formy papierowej ewidencji na elektroniczną.
Planowane zmiany w gospodarowaniu osadami ściekowymi
Pytanie: Podstawowym aktem regulującym sposób wykorzystania osadów ściekowych jest ustawa o odpadach oraz rozporządzenie w sprawie komunalnych osadów ściekowych. Podobno szykują się zmiany w tym rozporządzeniu – jakie?
Opłata za korzystanie ze środowiska a gospodarujący odpadami
Podmioty korzystające ze środowiska są zobowiązane do uiszczania opłat środowiskowych. W jakim zakresie ten obowiązek może objąć gospodarujących odpadami? O tym przeczytasz w poniższym artykule.
Obowiązki sprawozdawcze prowadzącego stację demontażu pojazdów
Pytanie: Prowadzę stację demontażu pojazdów − jakie informacje muszę zawrzeć w rocznym sprawozdaniu za rok 2020? Ponadto jak obliczyć poziomy recyklingu i odzysku?
Kolejne zmiany dotyczące gospodarowania odpadami w gminach
Najnowsze zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 29 grudnia 2020 r. mają na celu wsparcie jednostek samorządu terytorialnego oraz poprawę sytuacji na krajowym rynku gospodarki odpadami komunalnymi.