Znasz pojęcie reusingu?
Sprawdź, jakie są jego główne zasady! Najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia marnotrawstwa i osiągnięcia oszczędności jest wykorzystywanie tego, co już posiadamy zamiast zakupu nowych produktów. W jakich sytuacjach można to zrobić?
Znaczenie sektora recyklingu
Istnieje wiele możliwości wprowadzania ekoinnowacji i nowych technologii w sektorze recyklingu, które tworzą potencjalne rynki dla nowych produktów i usług, a także przyczyniają się do wzrostu tego sektora. Chcesz budować przewagę swojej firmy na recyklingu? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!
Zdobądź dodatkowe środki na swoją działalność
Polska, jako członek UE, ma prawo do korzystania z pomocy unijnej. Wielu, nie tylko małych i średnich przedsiębiorców, pragnie rozwijać swoje firmy. Chcąc inwestować, napotykają na bariery ekonomiczne, które mogą pokonać dzięki funduszom europejskim. Na co można uzyskać dofinansowanie?
Niezbędna wiedza na temat zezwolenia na przetwarzanie odpadów
W przypadku gdy złożony wniosek o wydanie zezwolenia spełnia wymogi ustawowe – organ właściwy wydaje zezwolenie na przetwarzanie odpadów w drodze decyzji. Co powinieneś o nim wiedzieć?
Jak zarobić na recyklingu?
Recykling odpadów jest branżą, która ze względu na sprzyjające jej regulacje prawne będzie się rozwijać, mogąc zapewnić przedsiębiorcom duży sukces finansowy. W poniższym artykule opisano kilka dziedzin recyklingu, którymi warto się zająć.
Czy zarabianie na odpadach jest możliwe?
Choć zarabianie na odpadach może się wydawać pomysłem trudnym do zrealizowania, to odpowiednie postępowanie z odpadami pozwala przedsiębiorstwom na generowanie wysokich zysków. Czytając poniższy artykuł dowiesz się, w jaki sposób recykling odpadów im to umożliwia.
Czy odzysk opakowań się opłaca?
Recykling opakowań jest korzystny ze względu na niskie ceny materiału pozyskanego z odzysku i jego wysoką jakość – porównywalną z produktami nowo wytworzonymi. Przede wszystkim dotyczy to zbierania makulatury, butelek plastikowych (PET) oraz puszek.
Chcesz przetwarzać odpady? Przeczytaj, jakie dokumenty musisz złożyć
Zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o odpadach, przetwarzanie odpadów wymaga uzyskania stosownego zezwolenia. Dzięki poniższemu artykułowi dowiesz się, w jaki sposób je otrzymać.
10 kroków do założenia firmy zajmującej się recyklingiem
Satysfakcjonująca działalność recyklingowa to taka, która pozwala czerpać zyski, a jednocześnie pomaga środowisku. Jest to przedsięwzięcie ambitne, a osoby, które się na nie zdecydują, muszą zmierzyć się z dużą konkurencją na rynku. Jeżeli jednak chcesz założyć firmę zajmującą się recyklingiem, to zapoznaj się z 10 krokami, które dzielą cię od wyznaczonego celu.